Baharın Gelişi Kutlandı

22 Mart 2016 Salı

Türkiye ve dünyanın dört bir yanında bugün nevruz coşkusu yaşandı.Baharın gelişi kutlandı… Nevruz dolayısıyla devletin zirvesinden gelen açıklamalarda birlik ve beraberliğe vurgu vardı.

Çok Çeşitli Coğrafyalarda Baharın Gelişi Kutlandı

Türk dünyasından Ortadoğu’ya dünyanın çok çeşitli noktalarında bugün nevruz coşkusu yaşandı. Bahar bayramı dolayısıyla Türkiye’de de kutlamalar yapıldı. 

Erdoğan: Birliğimize, Beraberliğimize, Kardeşliğimize Sahip Çıkmalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nevruz dolayısıyla yayınladığı mesajda birlik-beraberlik vurgusu yaptı; "Nevruz’un, topraktaki uyanışla birlikte, kalplermizde sevgiyi, muhabbeti, birlikte yaşama iradesini de güçlendiren bir gün olmasını temenni ediyorum. Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız."

Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı İsmail Kahraman ise mesajında, nevruzu bahane ederek gerginlik çıkarmaya çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini belirtti; "Böylesi günlerin kötü emeller ve art niyetler için istismar edilmesine izin vermemek suretiyle, bizleri korku, panik ve endişeye sevk etmek isteyen, ülkemizi istikrarsızlaştırıp yönetilemez hale getirmeyi hedefleyen hain mihraklara fırsat vermeyeceğimize inancım tamdır."