Başkan Görmez Savaş Mağduru Annelerle Buluştu

12 Mayıs 2015 Salı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 15 Mayıs’ta açılması planlanan Kırıkkale’deki Nur Camii’nde incelemelerde bulundu; cami girişindeki parka ağaç dikti. Başkan Görmez, anneler gününde de savaş mağduru annelerle bir araya geldi; “gaddarlaşan dünyanın annelerin merhametine ihtiyacı var” diye konuştu. 

 
 
Bir süredir yapımına devam edilen Kırıkkale’deki Nur Camii tamamlandı. Açılış için gün sayılan camide, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez incelemelerde bulundu. Başkan Görmez’e, eski başbakan yardımcısı Beşir Atalay da eşlik etti. 
Diyanet işleri Başkanı Görmez, 15 Mayıs cuma günü cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından açılması planlanan camideki çalışmalar hakkında Vali Ali Kolat ve İl Müftüsü Bekir Gerek'ten bilgi aldı. 
 
İncelemelerinin ardından Başkan Görmez ve Atalay cami girişindeki parka ağaç dikerek can suyu verdi.
 
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, anneler gününde de savaş mağduru annelerle bir araya geldi. 
 
“Bugün zalimleşen ve gaddarlaşan dünyanın annelerin merhametine ihtiyacı var" diyen Başkan Görmez, şöyle devam etti: "Bizim kültürümüzde, anneye olan saygıyı, anneye olan hürmeti bir günle sınırlandırmamız mümkün değil. Biz müminler, bütün günleri annelerimize tahsis etmemiz gerekiyor. Bütün yıllar annelere harcansa bu onlar için sezadır. Bütün zamanlarımıza layık kimselerdir"