Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den Özgecan’ın Ailesine Ziyaret

30 Mart 2015 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mersin’de vahşice katledilen Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan’ı ziyaret etti. Kardeşlik ve beraberlik mesajlarıyla Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülüne layık görülen baba Mehmet Aslan, “Artık Allah’a kulluk etme bilinciyle yaşama zamanı gelmiştir” dedi.

 

 

 

 
 
Mersin’de vahşice katledilen Özgecan Aslan’ın acılı ailesine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez eşi Hatice Görmez ile birlikte taziye ziyaretinde bulundu. Baba Mehmet Aslan verdiği sağduyu ve kardeşlik mesajları nedeniyle Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülüne layık görülmüş ancak rahatsızlığı nedeniyle ödülü almaya gidememişti. Başkan görmez o ödülü babaya teslim etti, “millet olarak aslan ailesinden çok ders aldık” dedi. Baba Mehmet Aslan ise artık Allah’a kulluk etme bilinciyle yaşama zamanı gelmiştir” diye konuştu.
 
Başkan Görmez ayrıca Mehmet Aslan ile birlikte Özgecan Aslan için mersin Tarsus’ta Muğdat Camii’nde okutulan mevlide de katıldı. Başkan Görmez cami cemaatine yaptığı konuşmada yeryüzünü ıslah etmeye gelen insanların yeryüzünü israf ettiğini söyledi. Başkan Görmez, “Biz bugün buraya Özgecan kardeşimizi rahmetle anarken onun ölümünü acı bir hatıra olarak yad etmek için değil, uyanışımıza vesile olan güçlü bir ikaz olarak gönüllerimize, zihinlerimize nakşetmek için geldik, bir daha hiç bir kızımız, hiçbir canımız, hiçbir Özgecanımız şiddete maruz kalmasın diye geldik. Buraya, Özgecan adını duyduğumuzda vahşetin ve gözyaşının istilasını değil, merhametin ve insanlığın dirilişini hatırlamaya geldik.” diye konuştu.
 
Mevlidin ardından Özgecan Aslan için okunan hatimlerin duası da yapıldı.