Diyanet’in Mekke’deki Hastanesinden Örnek Hizmet

16 Eylül 2015 Çarşamba
Diyanet’in Mekke’deki Hastanesinden Örnek Hizmet

Hacı adaylarının sağlık sorunları nedeniyle ibadetlerini aksatmamaları için Mekke’de Diyanet İşleri Başkanlığı hastane açtı. Gece gündüz uzman kadrosuyla hizmet veren hastane hacı adaylarının her türlü sağlık sorunlarıyla ilgileniyor. Bugüne kadar 35 bin hasta, bu hastaneden yararlanma imkanı buldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl kutsal topraklarda bir ilke imza attı. Hacı adaylarının sağlık sorunları nedeniyle ibadetlerini aksatmamaları için günlük 2 bin hastanın ayakta tedavi edilebildiği Mekke Hastanesini hizmete açtı. Mekke’deki hastanede 21 Ağustos’taki ilk kafilenin gidişinden itibaren yaklaşık 35 bin Türk Hacı adayı tedavi gördü. 

Gece Gündüz Açık Bulunan Hastanede Hemen Tüm Hastalıklara Cevap Veriliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hastanesi Mekke’deki pekçok ülkenin hastanesine göre çok daha iyi konumda… Hastalar da kutsal topraklarda böyle bir hizmete ulaşmaktan memnun. Hastanede 120 uzman doktor, 194 sağlık personeli, öncü ekipler ile birlikte 389 sağlık personeli çalışıyor. Bu arada kentte bulunan 2 sağlık merkezi de hacı adaylarına hizmet veriyor. Diyanet’in sağlık görevlileri Arafat’ta da 60 yatak kapasiteli sağlık çadırları ile hastalara hizmet verecek.