Diyanet’ten Terör Mağduru Çocuklara Yaz Kampı

15 Ağustos 2016 Pazartesi

Diyanet’in yaz kampında dolu dolu bir tatil geçiren terör mağduru çocuklar; Türkiye’ye kardeşlik ve birlik mesajları verdi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de Silopi’yi, Cizre’yi, Nusaybin’i bu çocuklara emanet etti ve “bundan sonra teröre verecek bir tek çocuğumuz yok” dedi.

Doğu ve Güneydoğu’dan Geldiler Ankara’dan Birlik ve Kardeşlik Mesajları Verdiler

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelip, Diyanet’in yaz kampında güzel bir tatil geçirdiler. Kampın sonunda coşkulu bir kapanış programı gerçekleştirdiler. Terör mağduru çocuklar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteği, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile Gençlik Merkezi-KAGEM’in de girişimiyle 3 hafta boyunca Ankara ve Konya’da ağırlandılar. Kapanışta ise duygu ve coşku doluydular… 

Programda yok yoktu. Ege yöresine özgü yöresel oyunlar da oynadılar. Kürtçe ilahiler de seslendiler… Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu anlamlı projenin devam edeceğini açıkladı, “teröre verecek bir tek çocuğumuz yoktur” dedi;

Görmez: Onlar Bilsinler ki Bundan Sonra Onlara Verecek Bir Tek Çocuğumuz Yok

"İnşallah doğuda olanlar batıya gelecek batıda olanlar doğuya gidecek inşallah. Keşke bu güzel çocukların bu fıtratları tertemiz her biri muhteşem bir yapıya sahip olan bu çocuklarımızın eline kalem veren silah veren o zalimler keşke bu sahneyi görselerdi onlar bilsinler ki bundan sonra onlara verecek bir tek çocuğumuz yoktur."

Görmez, kürt – türk kardeştir mesajı verdi; 

"Üstünlük sadece erdemli faziletli ahlaklı adaletli olmaktadır. Biz böyle bir inancın mensuplarıyız. Bizim dinimiz Türk-Kürt ayrımı yapmaz bizim dinimiz Arap-Acem ayrımı yapmaz biz hepimiz kardeşiz."

Görmez terör mağduru çocuklara önce “iyi bir insan olun” nasihatinde bulundu; sonra da “Cizre’yi, Nusaybin’i, Silopi’yi, kısacası terörün uzandığı her noktayı size emanet ediyorum” dedi.