Yargıda Fetö Operasyonu

16 Ağustos 2016 Salı

Yargı cephesinde de FETÖ’ye yönelik operasyonlar sürüyor. İstanbul’un büyük adliye binalarında giriş ve çıkışlar kapatıldı, 173 kişi gözaltına alındı. Erzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş ise kilis sınırından Suriye’ye geçmeye çalışırken yakalandı.

Fetullahçı terör örgütü-paralel devlet yapılanması soruşturması kapsamında İstanbul'daki Adalet Saraylarında operasyonlar yapıldı. 

İstanbul Adliyeleri’nde 173 Kişi Gözaltına Alındı

Sabah saatlerinde, çağlayan, gaziosmanpaşa ve bakırköy adalet sarayları giriş-çıkışlara kapatıldı. Geniş çaplı aramalar yapıldı. Fetö’ye mensup olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkartılan 173 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında geçen hafta da 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Samsun’da 15 Avukat Soruşturma Kapsamında Gözaltına Alındı

Samsun’da ise polis, 11 avukatlık bürosu ve tahkimder’de arama yaptı. Bazı belge ve dokümanlara el konulurken, 15’i avukat ve 1’i sivil olmak üzere toplamda 16 kişi gözaltına alındı. Günün en dikkat çeken gelişmelerinden biri de Erzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş’ın kaçma girişimi oldu. 

Cumhuriyet Savcısı Suriye’ye Kaçmaya Çalışırken Yakalandı

FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş, yasa dışı yollarla Suriye'ye gitmek isterken Kilis sınırında yakalandı.