En Güzel Kur'an Okuyan Çocuğa Bisiklet Hediye

4 Ağustos 2017 Cuma

Yaz Kur’an kurslarında yalnızca yüce kitabımız öğretilmiyor; aynı zamanda çocuklarımızın dinini bilen, güzel ahlak sahibi bireyler olarak yetiştirilmesi sağlanıyor. Ankara Gölbaşı’ndaki Seğmenler Camii imam hatibinin, yaz Kur’an kursuna devam eden çocuklara güzel alışkanlıklar kazandırmak için ortaya koyduğu çaba buna en güzel örneklerden birisi.

Yaz Kur’an kurslarında eğitim sürüyor. Türkiye genelinde binlerce cami ve Kur’an kursunda her yaştan milyonlarca çocuğumuz Kur’an-ı kerim öğreniyor.

O kıymetli eğitimlerin sunulduğu adreslerden biri de Ankara Gölbaşı’ndaki Seğmenler Camii.

Seğmenler Camii Müezzini Nihat Uysal: “Camiye alıştırmak, cemaate alıştırmak, efendimizden örnekler vererek hayatını onlara anlatmak.” diyerek devam eden yaz Kur’an kurslarının önemine değindi.

Kursta eğitim gören çocuklar ise: “Nihat hocamız her gün bize ikramlarda bulunuyor. Kurstan sonra bizimle oyunlar oynuyor.  Anne babayı çok üzmeyeceğiz. Bunu öğrendik.” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Müezzin kayyım Nihat Uysal, Kur’an eğitimin yanı sıra çocuklara namaz alışkanlığı kazandırmak ve onları anne-babalarına saygılı birer evlat olarak yetiştirmek için de çaba gösteriyor. 

Gölbaşı Seğmenler Camii Müezzini Nihat Uysal çocukların yaz Kur’an kursuna ve vakit namazına devam etmelerini teşvik etmek amacıyla bir proje başlattı. Oluşturduğu bir Whatsapp gurubu üzerinden arkadaşlarına ulaştı. Ve arkadaşlarıyla birlikte 11 adet bisiklet aldılar. Kursun sonunda vakit namazlarına en çok devam eden, Kur’an-ı Kerim’i en güzel okuyan ve anne babasına karşı en saygılı olan 11 öğrenci işte bu bisikletlerin sahibi olacak.

“Camiye cemaate devamlı gelen çocuklarımıza, edebe adaba evde, camide, büyüklerine karşı saygı sevgide riayet eden çocuklarımıza ve Kur’an’da başarılı olan çocuklarımıza dedik ki bir hediye verelim, ne verelim bisiklet.”

Uysal, her vakit düzenli olarak namaza gelen çocukları not alıyor, anne babalarını arayarak çocukları hakkında bilgi alıyor.

Bisiklet projesi başta olmak üzere sosyal aktiviteler ve sportif faaliyetler sayesinde yaz kursuna ve vakit namazlarına devam eden çocuk sayısı sürekli artış göstermiş.