Ramazan’da Serin Havalar Devam Edecek Mi?

10 Haziran 2016 Cuma

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrediyor. Oruçlar, Haziran ayını yaşamamıza rağmen serin bir havada tutuluyor. Peki bu serinlik ne kadar sürecek? Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıkları nasıl olacak?

Ramazana oldukça serin bir havada başladık. Takvimler Haziranı göstermesine rağmen, kapalı ve yağmurlu havalar yaşıyoruz… Peki bu serinlik ramazan boyu sürecek mi?

Sıcaklıkların Önümüzdeki Hafta Yurt Genelinde Artması Bekleniyor

"Havalar ısınma dönemine girdi diyebiliriz özellikle Cuma Cumartesi Pazar hatta Pazartesi günleri sıcaklıklarda yavaş yavaş bir artış göreceğiz. Önümüzdeki günlerde artışla birlikte mevsim normalleri civarına bazı bölgelerde mevsim normallerinin birkaç derece üstüne çıkacağız. 

Ama bu sıcaklık artışı Pazartesi gününe kadar sürecek. Önümüzdeki hafta Salı ve Çarşamba günleri yağışlı hava geri gelecek. 

"Önümüzdeki hafta içerisine kadarki dönemde Cumadan Pazartesiye kadarki dönemde çok sınırlı dar alanlarda kısa süreli yaz yağmurları göreceğiz. Gökgürültüsü sağanaklar göreceğiz. "

Hafta boyunca kapalı ve yer yer sağanak yağışlı bir hava yaşayan Ankara’da gündüz sıcaklıkları önümüzdeki günlerde 28-29 dereceye kadar yükselecek. İstanbul'da ise 22-23 derece civarında seyreden gündüz sıcaklıkları önümüzdeki hafta 27 dereceye kadar çıkacak. 

Doğu’da ise yer yer kuvvetli yağışların görüldüğü Erzurum ve çevresinde hafta başında sıcaklıklar artacak. Hava sıcaklıklarının en fazla 23 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor…

"Tabi en sıcak bölgemiz yine Güneydoğu Anadolu Bölgesi... Diyarbakır’da 30 dereceyi bulan sıcaklıklar görüyoruz. Hafta başına kadar da bu değerler 33 – 34 dereceye kadar yükselecek. "

Akdeniz Bölgesinde ise haftanın son gününde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Meteoroloji, Antalya çevreleri ve Toroslar’da yıldırım ve dolu tehlikesine karşı uyarıyor.