TDV’den Sınır Ötesine Sıcak Yemek

28 Mart 2016 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı "şimdi yaraları sarma zamanı" kampanyası kapsamında, Kilis’te bir mobil mutfak kuruldu. Bu mutfakta hergün pişirilen 5 bin kişilik yemek ve 40 bin adet ekmek sınır ötesindeki savaş mağdurlarına gönderiliyor. Vakıf, ayrıca sığınmacılar için 7000 kişilik bir çadırkent kuruyor.

Miss gibi nefis yemekler, Türkiye Diyanet Vakfı’nın mobil mutfağında pişiriliyor. Yemekler, ateş altında kalan Bayırbucak Türkmenleri ile savaş yüzünden vatanlarından ayrılmak zorunda kalan suriyeliler için sınır ötesine gönderiliyor.

Mobil Mutfakta Hergün 5 Bin Kişilik Yemek ve 40 Bin Adet Ekmek Pişiriliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın “şimdi yaraları sarma zamanı" kampanyası kapsamında Kilis'te kurulan mobil mutfak hizmet vermeye başladı. Mutfak, 5 bin kişilik yemek ve onbinlerce ekmeği pişirme kapatesine sahip.

"Günlük 40 ekmek üretiyoruz bu 40 bin ekmeğin 30 binini yine sınır ötesindeki mağdur suriyeli kardeşlerimize 10 bin tanesi de il içindeki yine misafir kardeşlerimize ikram ediliyor."

Türkiye Diyanet Vakfı’nın yardımları yemek dağıtımıyla da sınırlı değil. Vakıf, bir de çadırkent kurma hazırlığında. Hayırseverlerin destekleriyle kurulacak çadırkentte sığınmacıların tüm ihtiyaçları giderilecek.